Okucia drzwi


W drzwiach zewnętrznych stosowanych jest na okuciach (ROTO lub WINKHAUS) Standardowo skrzydło drzwiowe zamocowane jest na trzech zawiasach i okute jest na zasuwnicy trzypunktowej ( zamek główny z wkładką patentową i dwa haki).

 

 DRZWI PRZEJŚCIOWE: ZASUWNICA ROLKOWA

   Zasuwnice występują w trzech wersjach:

 • Zasuwnica sterowana klamką stosowana przy zastosowaniu klamko-klamki do drzwi. Zamknięcie drzwi następuje po podniesieniu klamki do góry.
 • Zasuwnica sterowana kluczem stosowana przy wyborze klamko-gałki lub gałko-gałki. Zamknięcie następuje po przekręceniu klucza w zamku. W tych zestawach automatycznie dobiera się także elektrozaczep oraz samozamykacz.

  W powyższych zasuwnicach zatrzaśnięcie skrzydła powoduje zaryglowane drzwi tylko w zamku środkowym, dopiero przekręcenie zamka powoduje zaryglowanie zasuwnicy we wszystkich punktach.

 • Jako opcja dobierana do konkretnych drzwi jest także zasuwnica Automatic ( ROTO lub WINKHAUS). Jest to zasuwnica trzypunktowa, która po zatrzaśnięciu drzwi powoduje zaryglowanie drzwi w trzech punktach.

 

 

Wszystkie powyższe zasuwnice występują w wersji z jednym lub dwoma zamkami z wkładkami patentowymi.

Przy wyborze wersji klamko-gałka wybierany jest automatycznie elektrozaczep, a przy wyborze klamko - pochwytu dobiera się elektrozaczep i samozamykacz.


OKUCIA WINKHAUS POSIADAJĄ CERTYFIKAT SKG I SBD

 Zawiasy drzwiowe

W naszych drzwiach stosujemy zawiasy drzwiowe BKV lub JOKER. Nasz asortyment zawiasów drzwiowych oferuje wybór rozwiązań do drzwi z PVC lekkich drzwi wejściowych po zawias do ciężkich drzwi o dużej częstotliwości otwierania. Zawiasy dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Na życzenie klienta montujemy zawiasy posiadające certyfikat SKG.


 


Elektrozaczep

Elektrozaczepy stosowane są na przykład w domach wielorodzinnych w zabudowie szeregowej, w których drzwi zewnętrzne można otworzyć przy pomocy przycisku naściennego lub domofonu. Elektrozaczep znajduje się w zaczepie/blasze zamka na wysokości zapadki. Naciśnięcie przycisku powoduje jego zwolnienie i otwarcie drzwi, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zaczepów o mowy 12 V i 24 V

* dla pełnej kontroli dostępu przy stosowaniu elektrozaczepu zalecane jest stosowanie samozamykacza i zmiana opcji klamki na gałkę lub pochwyt od zewnątrz.

 Samozamykacz

Samozamykacz to urządzenie do samoczynnego zamykania drzwi zewnętrznych i przejściowych. Może być jedynie zastosowany dla wyżej wymienionych drzwi, które posiadają system otwierania: klamko-pochywt i pochwyt – pochwyt. W tych systemach sam elektrozaczep nie ma funkcji dociskania, dlatego konieczne jest zastosowanie samozamykacza, dzięki któremu następuje samoczynny docisk skrzydła do ramy.

Do naszych drzwi stosujemy samozamykacz Dorma Groom 200, który charakteryzuje się:

 • Regulowaną z przodu prędkością zamykania
 • Łatwą zmianą siły zamykania w zakresie 2/4/5 poprzez odsunięcie/zbliżenie samozamykacza przy montażu
 • Regulowana końcowa faza zamykania
 • Regulowana z przodu prędkość zamykania
 • Możliwość wyboru ramienia standardowego lub z funkcją stop, albo w wersji szynowej bez ramienia
 • Dostępność w kolorze srebrnym, brązowym i białym. Na specjalne zamówienie klienta samozamykacz dostępny również w innych kolorach RAL lub w wersji stali

Partnerzy