Szyby do okien

Akcesoria Lanko

Czym są szyby zespolone?

Szyby zespolone to określenie technicznego terminu szyb termoizolacyjnych składających się z dwóch lub więcej tafli szkła oraz zamkniętej hermetycznie przestrzeni międzyszybowej  tzw. komory. Oddziela je natomiast ramka dystansowa biegnąca przez cały obwód. Szyba zespolona cechuje się wyjątkową szczelnością. W miejscach łączenia tafli z ramką dystansową wprowadza się specjalne materiały klejąco-uszczelniające. Dbają one o stabilność całej konstrukcji i skuteczną izolację od czynników zewnętrznych.

Szyby
Szyby dźwiękochłonne

Szyby dźwiękochłonne

Warunkiem zapewnienia właściwego komfortu a czasami wręcz zamieszkania w danym miejscu jest zapewnienie niskiego poziomu hałasu. Ochrona przed hałasem musi być stosowana wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować jego źródła. W takich przypadkach mamy do czynienia z zespolonymi szybami dźwiękochłonnymi. Oferowane zestawy dźwiękochłonne są zbudowane w oparciu o asymetrię szyb, ich elastyczne połączenia oraz zastosowanie gazów tłumiących w przestrzeni między szybami. Wybierając właściwą izolację dźwiękową, należy każdorazowo określić źródło hałasu.

Szyby przeciwsłoneczne

Szyby przeciwsłoneczne

Szkła stosowane szybach zespolonych określa się zwykle szkłami przeciwsłonecznymi. Używane są głównie do redukowania ilości przenikającej energii słonecznej, chroniąc w ten sposób pomieszczenia przed przegrzaniem. Dodatkowym atutem względem tradycyjnych rozwiązań jest ograniczenie kosztów ponoszonych na klimatyzowanie pomieszczeń. Szkła przeciwsłoneczne dzielone są na dwie grupy: absorpcyjne oraz refleksyjne. Ze względu na wygląd, sposób wytwarzania oraz zasadę funkcjonowania wyróżniamy :

Szkło barwione w masie ( absorpcyjne )

Rozwiązaniem podstawowym jest zastosowanie szkieł absorpcyjnych. Szkło takie jest zabarwione w masie podczas procesu wytopu w hucie. Zabarwienie na kolor niebieski, brązowy, grafitowy czy zielony powoduje silne pochłanianie odpowiedniej części promieni. Przez zjawisko absorpcji, szkła barwione silnie się nagrzewają, pochłaniając ok. 50% energii promieniowania słonecznego, a następnie rozpraszają energię, kierując ją ponownie na zewnątrz. Szkła absorpcyjne charakteryzują się niskim stopniem odbicia światła. Zależnie od potrzeb dla całego oszklenia dobiera się odpowiednią barwę i grubość szkła, ponieważ efekt działania szyb absorpcyjnych wzrasta wraz ze wzrostem grubości szkła.

Szkło refleksyjne

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie szyb z naniesioną powłoką odbijającą (Reflex). Powłoka refleksyjna nanoszona jest na szkło w procesie jego produkcji. Jej zadaniem jest odbijanie zarówno światła widzialnego, jak i ciepła słonecznego. Zastosowanie powłok o różnej barwie, oprócz właściwego kształtowania bilansu energetycznego, jest często wykorzystywane do podnoszenia walorów estetycznych budynku. Oba rodzaje szkieł przeciwsłonecznych można niemal dowolnie łączyć z innymi rodzajami szkieł. Połączenie ze szkłami niskoemisyjnymi czy szkłami o własnościach antywłamaniowych w jednej szybie zespolonej pozwala sprostać wizualnym oczekiwaniom użytkowników. Takie rozwiązanie umożliwia tworzyć wielofunkcyjne zestawy, skutecznie chroniące przed niepożądaną wymianą energii o każdej porze roku.

Szyba laminowana

Szyba laminowana

Szyba laminowana składa się z dwóch warstw szkła, pomiędzy którymi umieszczona jest folia PVB ( materiał wysoce odporny na rozerwanie ). W momencie, gdy szyba zostanie stłuczona, szkło pozostaje wciąż przyklejone do folii. Dzięki temu ryzyko zranienia jest minimalne. Folia PVB zapewnia ochronę, zwiększa izolacyjność akustyczną, jednocześnie zmniejszając przenikanie promieni UV.

Masz pytanie? Mamy odpowiedź!

Skontaktuj się z nami

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Wysyłanie formularza

Wybierz opcję dostawy

Odbiór osobisty