Systemy uchylno-przesuwne Patio

 Systemy uchylno-przesuwne, harmonijkowe i obrotowe 

wykonane są ze standardowych profili okiennych (Arcade, Eforte, Prestige), ale z zastosowaniem specjalnych okuć. Uchylno - przesuwne drzwi tarasowe są alternatywą dla 2-skrzydłowych drzwi balkonowych - podobnie jak one pozwalają na otwarcie większej przestrzeni, ale ze względu na to, że skrzydła poruszają się w jednej płaszczyźnie i są podpierane przez mechanizm na całej swojej szerokości, mogą mieć nawet 1,8m szerokości każde. Biorąc pod uwagę to, że 2-skrzydłowe drzwi balkonowe są najczęstszą drogą wejścia włamywacza, warto rozważyć zakup okna uchylno-przesuwnego, którego pojedyncze skrzydło ryglowane jest na całym obwodzie do ramy.

 Konstrukcje 

mogą być wykonane jako 2 lub 3-skrzydłowe (ruchome jest jedno skrzydło) lub 4-skrzydłowe (dwa skrzydła ruchome). Mechanizm składania w systemach harmonijkowych pozwala na otwarcie niemal całej przeszklonej powierzchni. W jednej ościeżnicy można umieścić do 7 skrzydeł składających się harmonijkowo na jedną lub drugą stronę (możliwe są także rozwiązania częściowe - w dowolnych kombinacjach). Elementy skrzydła mogą być składane w różny sposób w zależności od projektu. Możliwe jest również zastosowanie funkcji uchylnej w jednym skrzydle (przy odpowiedniej kombinacji skrzydeł).

 Okna przechylne 

z poziomą osią obrotu pozwalają na stosowanie dużych wymiarów skrzydła i większych przeszkleń. Dolna część skrzydła wychyla się na zewnątrz, a górna do wewnątrz, co stanowi świetne zabezpieczenie przed deszczem - takiego okna nie zamknie też silny wiatr, bo wiejąc prostopadle do płaszczyzny okna równo działa na jego górną i dolną połowę. Możliwość obrócenia skrzydła prawie o 180' sprawia, że mycie szyby staje się zupełnie bezproblemowe.

Partnerzy