Drzwi podnośno-przesuwne HST

 

  

 

SYSTEMY PODNOŚNO-PRZESUWNE INOUTIC

System podnośno-przesuwny HST Inoutic to produkt przeznaczony dla bardzo wymagających klientów. Zapewnia najwyższy komfort użytkowania i wyjątkowe możliwości aranżacji przestrzeni. 

Dzięki temu niezwykłemu nowoczesnemu rozwiązaniu technicznemu możliwe jest stworzenie ogromnych, przesuwających się, przeszklonych konstrukcji zapewniających dużą ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, po otwarciu, których znika bariera między wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym. Dzięki temu możemy zachwycać się np. pięknem naszego wypielęgnowanego ogrodu czy też odpocząć na tarasie.

Stabilność tych wielkich konstrukcji uzyskuje się poprzez zastosowanie potężnych profili PVC wzmocnionych odpowiednio dobranymi pod względem statycznym stalowymi kształtownikami. Specjalna konstrukcja wózków jezdnych zapewnia, iż przesuwanie potężnych skrzydeł odbywa się bez żadnego wysiłku. W czasie obrotu klamki skrzydło unosi się nad ościeżnicę i dopiero wtedy możliwe jest jego przesuwanie – dzięki temu drzwi są niezwykle odporne na włamanie (przesunięcie opuszczonego skrzydła jest praktycznie niemożliwe).

Konstrukcje mogą być wykonane jako 2 lub lub 4-skrzydłowe (dwa skrzydła ruchome). 

Budowa profili pozwala na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę, a aluminiowe nakładki chronią próg i ułatwiają przejazd przez drzwi np. wózkiem inwalidzkim. 

Dodatkową zaletą jest nisko progowa konstrukcja drzwi umożliwiająca likwidację barier komunikacyjnych. Można je również dodatkowo wyposażyć aw napęd elektryczny sterowany pilotem. Automatyczny napęd dla jedno i dwuskrzydłowych systemów podnoszono-przesuwnych MHS 400 pozwala przesuwać skrzydła o wadze nawet do 400 kg. Dodatkowe funkcje urządzenia to sterowana czasowo mikrowentylacja oraz możliwość programowania szerokości otwarcia.

Jak więc widać, to niezwykłe rozwiązanie drzwi podnośno-przesuwnych umożliwia optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej w obrębie ich zastosowania (nie zajmują miejsca tak jak w przypadku standardowych otwieranych drzwi balkonowych). Kolejną z istotnych zalet tego rozwiązania jest możliwość różnorodności kombinacji części otwieranych i stałych. Poniżej pokazujemy dwa przykłady najczęściej spotykanych rozwiązań.

 schemat 1

 Schemat2

 

O jakości tego rozwiązania świadczą doskonałe wyniki badania na zgodność z europejską normą PN-EN 14351-1 + A1:2010 przeprowadzone przez renomowany instytut w Rosenheim. Poniżej zestawienie zbadanych właściwości drzwi podnośno-przesuwnych HST:

Odporność na obciążenie wiatrem C4 1200 Pa
Wodoszczelność 9A 600 Pa
Przepuszczalność powietrza Klasa 4 600 Pa
Przenikalność cieplna profili Uf = 1,3W/(m2*K) -
Przenikalność cieplna okna Uw 0,96 W/(m2*K)** -
** wartość dla HST o wymiarach 3000 x 2300 z szybą o współczynniku Ug = 0,7 W(m2*K)

 

DANE TECHNICZNE:
 • Szklenie o grubości od 24 do 42mm: możliwość zastosowania szerokich pakietów szkleń o dobrych parametrach izolacji termicznej i akustycznej
 • Dwuzaczepowa listwa przyszybowa: dodatkowa ochrona przeciwwłamaniowa
 • Sztywne, dopasowane wzmocnienia: stabilna konstrukcja drzwi i skrzydeł
 • Montaż okuć: wieloletnia niezawodność i funkcjonalność / mocowanie okuć przez trzy ścianki
 • Dodatkowe wzmocnienie: możliwość tworzenia bardzo wysokich konstrukcji
 • Bezdekompresyjne odwodnienia: wysoka szczelność na wodę opadową
 
 • Dwie uszczelki przylgowe: doskonała szczelność okien przy ekstremalnych warunkach atmosferycznych
 • Głębokość szklenia 20mm: najlepsza izolacja termiczna / zapobieganie powstawaniu skroplin
 • Technologia 4-komorowa: bardzo dobra izolacja termiczna / wartość Uf=1,3 W/m²K
 • Otwory odwadniające i wentylujące komory
 • Głębokość zabudowy skrzydła 76mm: bardzo dobra izolacja termiczna gwarantująca oszczędność energii cieplnej
 • Możliwość montażu dodatkowych elementów: połączenia dopasowane do każdej konstrukcji
 • 20-stopniowe zaokrąglenia: nowoczesny design / funkcjonalność
 • Szeroki wybór: bogata paleta 40 kolorów oklein, w tym również okleiny imitujące powłokę aluminiową

Galeria

Partnerzy