System ECONOLINE to system bez izolacji termicznej, przeznaczony do konstruowania wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami. Szerokość profili 51 mm (o 6 mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 3 mm do 38 mm.
Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. System Econoline jest kompatybilny z innymi systemami Aliplast: wspólne listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia. W systemie Econoline istnieje wersja profili drzwiowych ze specjalnie wyprofilowanym eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych.
Pewnego rodzaju uzupełnieniem jest podsystem INNERWALL, który świetnie nadaje się do kształtowania zabudowy biurowej – jest to surowy szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Istnieje tu możliwość stosowania wewnętrznych żaluzji.
![]() |
TLTrójkomorowy system z przekładką termiczną o szerokościach 14.8 mm i 17 mm, wzbogaconą dodatkiem włókna szklanego. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 4 mm do 37 mm. Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek.
Uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane są z kauczuku syntetycznego EPDM. System TRILINE jest kompatybilny z innymi systemami Aliplast – wspólne listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia.
Profile drzwiowe posiadają specjalnie ukształtowany rowek pozwalający na bezobróbkowe montowanie okuć (zawiasy wrębowe, rygle drzwi dwuskrzydłowych, zaczepy zamków), możliwe jest również stosowanie tradycyjnych zawiasów nawierzchniowych. Powierzchnia kształtowników zabezpieczona jest powłokami lakierowanymi proszkowo lub anodowana.
![]() |
To trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. Zastosowana w profilach przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm, wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego, znacznie poprawia wytrzymałość mechaniczną komory zewnętrznej i wewnętrznej profili.
Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą Coex, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonałe uszczelnienie. Profile drzwiowe IMPERIAL posiadają współczynnik przenikania ciepła UR=2,2÷2,3 W/m2K, co klasyfikuje je w grupie materiałowej 2.1 wg DIN 4108.
Dzięki parametrom: dużej szerokości profili 65 mm (ościeżnice okienne, drzwiowe, słupki, skrzydła drzwiowe) i 74 mm (skrzydła okienne) oraz grubości ścianki 1.7÷2.0 mm, uzyskano sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła: szerokość 1300 mm - przy maksymalnej wysokości 2200 mm, szerokość 1200 mm - przy maksymalnej wysokości 2400 mm.
System mocowań wypełnień: od 4 do 51 mm (umożliwiający również szklenie od zewnątrz), stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym.
Zaletą okien IMPERIAL jest możliwość właściwego doboru skrzydła do gabarytów okna (kilka rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł) oraz wybór skrzydła w zależności od okucia – istnieją skrzydła przeznaczone do okuć typowo aluminiowych, zgodne ze standardem EURO jak również do okuć okien PCV.
![]() |
System bez izolacji termicznej - jest przeznaczony do wykonywania konstrukcji wewnętrznych: lekkich ścianek i przeszkleń. Głębokość konstrukcyjna profili wynosi 40 mm, zakres szklenia: od 1 do 25 mm (szyby zarówno pojedyncze jaki i zespolone).
System charakteryzuje się zastosowaniem rowka okuciowego tzw. „eurorowka”, dzięki któremu możliwe jest zastosowanie szerokiej gamy akcesoriów.
Konstrukcja systemu pozwala na stosowanie zawiasów dowrębowych, które są łatwiejsze w montażu i bardziej ekonomiczne. W drzwiach trzy zawiasy w jednym skrzydle w standarcie.
![]() |
System profili aluminiowych bez izolacji termicznej. Przeznaczony jest głównie do wykonywania zabudowy wewnętrznej: wiatrołapów, boksów kasowych, gablot i ścianek działowych. Służy także do wykonania drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub automatycznie), wahadłowych oraz dymoszczelnych.
System NT 50 pozwala na zastosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu „sandwich”, płyt meblowych, gipsowo-kartonowych oraz poliwęglanowych o grubości 1-40 milimetrów. Głębokość konstrukcyjna kształtowników – dla ościeżnic i skrzydeł - wynosi 52-60 mm.
NT 50 to zarówno system drzwi przymykowych, jak również współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu oraz regulacja w trzech płaszczyznach. W drzwiach trzy zawiasy w jednym skrzydle w standarcie.
![]() |
System przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, które wymagają izolacji termicznej. Konstrukcje wykonane w systemie NT 52 zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1.
System stwarza możliwość zastosowania wielu rozwiązań przy wykonywaniu różnego typu okien, drzwi i konstrukcji przestrzennych.
Zastosowane przekładki termiczne o szerokości 16 mm (proste i w kształcie omegi), zapewniają prawidłowe odwodnienie konstrukcji.
Głębokość kształtowników, dla ościeżnic i skrzydeł, wynosi 52-60 mm. W drzwiach trzy zawiasy w jednym skrzydle w standarcie.
![]() |
System profili o szerokości ościeżnicy 60 mm i trzykomorowej konstrukcji z centralnie umieszczoną przekładką termiczną. Pozwala na budowę konstrukcji zakwalifikowanych do grupy materiałowej RMG 2.1.
Trzykomorowa, symetryczna konstrukcja profili i zastosowanie dwóch złączek skręcanych w każdym narożu pozwalają na wykonywanie stabilnych połączeń narożnych.
W systemie zastosowane zostały zawiasy wrębowe, co ułatwia montaż skrzydeł drzwiowych i ich pełną regulację.
NT 60PT pozwala na wykonywanie jedno i dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz o różnych rozwiązaniach progowych.
System zapewnia również prosty montaż akcesoriów, co znacznie przyspiesza tworzenie konstrukcji. W drzwiach trzy zawiasy w jednym skrzydle w standarcie.
![]() |
Trzykomorowy system izolowany termicznie, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 2.1. Współczynnik przenikania ciepła ramy wynosi (dla okna) 2,08 W/m2K.
W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne o szerokości 24 mm. Stosuje się także przekładkę przesuwną kompensującą naprężenia spowodowane różnicą temperatur pomiędzy zewnętrzną częścią profilu zespolonego. Rozwiązanie to zapobiega utracie płaskości.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 68-76 mm.
Dzięki trzykomorowej budowie i dodatkowym wzmocnieniom, system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. W drzwiach trzy zawiasy w jednym skrzydle w standarcie.
![]() |
System drzwi i ścianek przeciwpożarowych jest przeznaczony do wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych przegród przeciwpożarowych w klasie odporności ogniowej od EI15 do EI60, z drzwiami jednoskrzydłowymi (maksymalne wymiary skrzydła: 2400/1400) i dwuskrzydłowymi (2400/2400).
Ponzio NT 78EI charakteryzuje się bardzo niską wartością współczynnika przenikania ciepła – dzięki zastosowaniu specjalnych, profilowanych przekładek termicznych o szerokości 35 mm i uszczelek. System posiada dwa typy wypełnień ogniochronnych: płyty gipsowe oraz innowacyjne wypełnienia glinokrzemianowe.
W klasie EI 60 jest możliwość wypełnienia profili glinokrzemianem tylko w komorze centralnej, co w znacznym stopniu ułatwia prefabrykację wyrobów.
Opracowany przez techników z Ponzio system osadzania szkła zdecydowanie ułatwia montaż przez ograniczenie frezowania listew przyszybowych. Zakres szklenia w systemie wynosi od 8 do 42 mm.
![]() |
System posiada czterokomorową konstrukcje profili z rowkiem okuciowym w standardzie "euro" i jest przeznaczony do konstrukcji okien o szczególnie wysokich wymogach izolacyjności termicznej (Uf 1,5-1,9 W/m2K). Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 78 mm, a dla skrzydeł 86 mm. System pozwala na zastosowanie szerokiej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż. Dzięki czterokomorowej budowie i dodatkowym elementom wzmacniającym, system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach.
![]() |