Blog

Wprowadziliśmy do naszego asortymentu nowy produkt jakim jest pergola. Czym jest, jakie ma zastosowanie, ile kosztuje? Tego i wielu innych ciekawostek dowiesz się poniżej.

Wprowadziliśmy do naszego asortymentu nowy produkt jakim jest pergola. Czym jest, jakie ma zastosowanie, ile kosztuje? Tego i wielu innych ciekawostek dowiesz się poniżej.

O PERGOLI

 • konstrukcja wyposażona w zintegrowany system odprowadzenia wody w słupie
 • wykonanie pergoli NUUN ECO z najwyższej jakości materiałów (aluminium) odpornych na działanie czynników zewnętrznych, gwarantuje jej długotrwałe i niezawodne użytkowanie
 • dach pergoli tworzą ruchome aluminiowe lamele komorowe
 • kąt obrotu lamel: od 0˚do 110˚
 • brak widocznych elementów montażowych
 • możliwa instalacja elementów dodatkowych i rozbudowa systemu: oświetlenie liniowe LED, promiennik ciepła, przesłony boczne typu zip screen
 • wybór wysokiej jakości tkanin obejmujący przezierne i nie-przezierne tkaniny, które poprzez odbicie i absorpcję światła słonecznego pozwalają na jego redukcję nawet o 100% w zależności od wyboru tkaniny, przy jednoczesnej redukcji promieniowania UV
 • możliwość zastosowania systemu rozpoznawania przeszkód, zatrzymującego osłonę w przypadku napotkania przeszkody
 • szeroka gama kolorystyczna elementów konstrukcyjnych oraz tkanin pozwala idealnie dostosować osłonę do kolorystyki pergoli

DODATKOWE Elementy

 • Czujniki pogodowe zapewniające wygodę oraz bezpieczeństwo. Czujnik deszczu, wiatru oraz śniegu w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych przesyła sygnał, dzięki czemu rolety zareagują automatycznie – zamykając się – chroniąc wyposażenie na tarasie.
 • Promienniki ciepła. System ogrzewania promiennikowego to nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie grzewcze. Sterowane za pomocą pilota radiowego.
 • Oświetlenie liniowe umieszczone w lameli pergoli oraz na ramie konstrukcji. Dostępne oświetlenie liniowe białe. Okablowanie estetycznie zamaskowane w konstrukcji. Dodatkowa opcja zmiany natężenia światła. Sterowanie za pomocą pilota lub aplikacji.
 • Automatyka. Innowacyjność konstrukcji pergoli bioklimatycznych daje możliwość wyposażenia jej w automatyczny system regulacji. Zautomatyzowana pergola - to wygodniejszy dom. Możliwe sterowanie pilotem, telefonem lub podłączenie systemu sterowania pergolą do centrali sterowania automatyki domowej zapewni komfort i wygodę.

Jaka jest różnica między pergolą ogrodową a tarasową

Lokalizacja:

Pergola ogrodowa: Jest zazwyczaj umieszczona wolnostojąco w ogrodzie. Może być zlokalizowana w dowolnym miejscu, gdzie znajduje się odpowiednia przestrzeń, np. na trawniku, wśród kwiatów czy jako element ogrodu warzywnego.

Pergola tarasowa: Jest zazwyczaj montowana bezpośrednio przy domu, jako przedłużenie przestrzeni tarasu. Może być również wbudowana w strukturę budynku lub bezpośrednio przylegać do niego.

Funkcja:

Pergola ogrodowa: Służy głównie jako element dekoracyjny lub funkcjonalny w ogrodzie. Może stanowić wsparcie dla roślin pnących, stworzyć zaciszne miejsce do siedzenia lub być centralnym punktem ogrodu.

Pergola tarasowa: Służy głównie do ochrony tarasu przed słońcem i deszczem, tworząc dodatkową, zadaszoną przestrzeń użytkową. Często integruje się z domem, zapewniając łatwy dostęp z wnętrza.

KILKA GŁÓWNYCH FUNKCJI PERGOLI TARASOWEJ:

Podsumowując, pergola tarasowa jest wszechstronnym dodatkiem, który nie tylko zwiększa funkcjonalność zewnętrznych przestrzeni, ale również wpływa na estetykę i wartość całej nieruchomości.

ILE KOSZTUJE?

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, który wykona dla ciebie propozycję cenową a następnie realizację.

Masz pytanie? Mamy odpowiedź!

Skontaktuj się z nami

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Wysyłanie formularza

Wybierz opcję dostawy

Odbiór osobisty